Bahçeniz İçin Dekor Figürler
Paylaş:

Bahçeniz İçin Dekor Figürler

Her insanın hayalidir bahçeli bir evde yaşamak, doğa ile iç içe olmak. Betonlaşan kentlerin ortasında bahçesi olan bir eve sahip olmak doğaya olan özlem duygumuzu dindirmeye yardımcı olur. Bahçeler her mevsim kullanılan alanlardır. Baharda çiçek kokuları eşliğinde içilen çaylar insana huzur verir.

Her insanın hayalidir bahçeli bir evde yaşamak, doğa ile iç içe olmak. Betonlaşan kentlerin ortasında bahçesi olan bir eve sahip olmak doğaya olan özlem duygumuzu dindirmeye yardımcı olur. Bahçeler her mevsim kullanılan alanlardır. Baharda çiçek kokuları eşliğinde içilen çaylar insana huzur verir. Bahçeli bir eve sahip şanslı kişilerin dekor figürler kullanarak ona vakit ayırmalı ve özen göstermelidir.  Bahçe dekorasyonu yaparken ilk yapmanız gereken alanı bölümlere ayırmak olmalı. Yeşil alan ve kullanım alanı olarak iki bölüme ayırabilirsiniz.

Bahçe denildiğinde ilk akla gelen yeşil alan oldukça önemlidir. Yeşil alanda dekor figürler ile kullanılacak ağaç, çiçek, çimen uyumu sağlanmalıdır. Ağaç seçimi yaşadığınız bölgeye göre değişiklik gösterir. Ilıman bir iklimde yaşıyorsanız yaprak döken ağaçlar, soğuk bir iklimde yaşıyorsanız ibreli ağaçlar tercih edilmelidir. Gölgesinden rahatlıkla yararlanabileceğiniz ibreli ağaçlardan oluşturacağınız çitler sayesinde yoldan gelen seslere ve kötü görüntüye engel olabilirsiniz.

Bahçenizin bir diğer önemli unsuru da çimlerdir. Ev bahçelerinde kullanılması gereken çimler basılmaya dayanıklı çimler olmalıdır. Çim tohumu satın alarak yetiştireceğiniz gibi rulo çim alarak hızlı bir şekilde çim alana sahip olunabilir.  Zemin ve ağaçlar arasında bir geçiş sağlamak amacıyla dekor figürler ya da yer örtücü bitkiler kullanılabilir.

Yeşil alanlar dışında yer alan dinlenme alanları dayanıklı ve korunaklı alanlardır. Alanlar arası geçişi sağlayacak olan yollar çok önemlidir. Dekor figürler ve zemin taşları ile belirleyeceğiniz yol güzergâhları hem estetik bir görünüm verecek hem de yağışlı havalarda veya bahçe sulandığı zamanlarda çamur olan zeminden korunmanızı sağlayacaktır. Yol ve mobilyalar için kullanacağınız taş zemini isterseniz bahçe dekorasyonu ile uyumlu şekilde yapabilirsiniz. Bahçenize mobilya seçerken dayanıklı ya da taşınabilir olmalarına dikkat edilmelidir. Son dönemlerin popüler ferforje mobilyaları bahçeniz için her türlü ürün imkânı sağlıyor. Dekor figürler ile birlikte kullanılan ferforje mobilyalar hem bahçede bir bütünlük sağlıyor hem de çocukların bahçeye olan ilgilerini arttırıyor.

Dekor figürler kullanarak bahçenizde istediğiniz farklı görüntüyü sağlayabilirsiniz. Dekor figürler hakkında bilgi almak için www.pekcan.com.tr adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.