Eğlence Havuzları
Paylaş:

Eğlence Havuzları

Eğlence havuzları hem çocuklar hem de yetişkinler için oldukça iyi vakit geçirmeye yarayan ve sıkça tercih edilen aktiviteler arasındadır. Gerek hafta sonu olsun gerekse çocukların yaz tatillerinde olsun, ailelerin gitmeyi dört gözle beklediği eğlence havuzları günümüzde de sayısını arttırmaya devam etmektedir.

Eğlence havuzları hem çocuklar hem de yetişkinler için oldukça iyi vakit geçirmeye yarayan ve sıkça tercih edilen aktiviteler arasındadır. Gerek hafta sonu olsun gerekse çocukların yaz tatillerinde olsun, ailelerin gitmeyi dört gözle beklediği eğlence havuzları günümüzde de sayısını arttırmaya devam etmektedir. Daha önceleri sadece belli başlı yerlerde bulunan eğlence havuzları hem her kesime hitap edemeyecek kadar pahalı hem de oldukça sıradan olanaklara sahiptiler. Günümüzde ise bu durum pekcan.com.tr ile tam tersine döndü ve her kesime hitap eden eğlence havuzlarındaki eğlence çeşitliliği gidenleri her seferinde daha da şaşırtmaya devam ediyor.

Eğlence Havuzlarının İmkanları

Eğlence havuzları denilince akla ilk gelen su kaydıraklarıdır. Su kaydıraklarının uzunluğu, büyüklüğü, dolambaçlı oluşu bu aktiviteyi yapmak isteyenler açısından cezbedici bir yön sağlamaktadır. Uzun ve dolambaçlı bir kaydırak herkesin istediği türdendir ve bu eğlence parkı seçimini doğrudan etkilemektedir. Havuzlarda ıslak alan, kuru havuz, şelaleler, jakuziler, hava yastıkları, karşı yüzme sistemleri, akıntı kanalları, nehir nozulları, sonsuz yüzme zonları (endless pool zone) ve su parklarında dalga havuzları, tembel nehir, vahşi nehir gibi farklı sistemler eğlence havuzlarına entegre edilebilmektedir. Bazı eğlence havuzlarında ise özel animatörlerle anlaşılarak su oyunları hazırlanabiliyor. Bu su oyunları grup halinde yapılan ve hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap edebilecek bölümlerden oluşabilmektedir. Çocuklarını getiren ailelerin soluklanmak isteyeceği veya çocukları eğlenirken dinlenip serinlemek isteyeceği durumlarda ise eğlence havuzları, havuz başlarında cafe tarzı yapılaşmalara başlamış ve bu aileler tarafından oldukça beğenilmiştir.