Ev Tipi Sauna Özellikleri
Paylaş:

Ev Tipi Sauna Özellikleri

Villa, güzellik merkezleri ve spor merkezleri gibi mekanlarda olan saunalar artık konut tipi evlerde de olabiliyor. Günlük hayatının yorucu ve stresli temposunun yorgunluğunu atmak isteyenler için ev tipi sauna yardıma yetişiyor. Sauna’nın ülkemizde tarihçesi yeni olsa da Finlandiya kökenli olduğu biliniyor.

Villa, güzellik merkezleri ve spor merkezleri gibi mekanlarda olan saunalar artık konut tipi evlerde de olabiliyor. Günlük hayatının yorucu ve stresli temposunun yorgunluğunu atmak isteyenler için ev tipi sauna yardıma yetişiyor. Sauna’nın ülkemizde tarihçesi yeni olsa da Finlandiya kökenli olduğu biliniyor. Ateş kaynağında ısıtılan taşlarla ısınan küçük bir oda ile ev saunaları yapılırken teknolojinin gelişimiyle tasarımları değişse de mantığı aynı kalmıştır.

Ev Saunaları Nasıl Yapılmalıdır?

İnsanların oturduğu ahşap bir odada sıcak hava banyosu olarak adlandırılan sauna, yüksek nemi amaçlayan özel bir teknikle hazırlanmalıdır. Sauna yapımı için öncelikle elektrik kaplamasının su geçirmeyen tarzda koruyucu şekilde yapılması gerekir. Evlerde bulunan garaj, bodrum veya banyo gibi sauna için yer ayırabildiğiniz her alan veya odada profesyonel bir çalışmayla ev tipi sauna sahibi olmanız çok kolay. Sağlığımız açısından da çok faydalı olan sauna, vücuttaki kan akışını hızlandırır. Yoğun terlemeyle birlikte toksinlerin atılmasını da sağlar. Selülit oluşumunu da önleyen bir etkisi vardır.

Pekcan İle Kaliteli Hizmet Uygun Fiyatlarla Sunuluyor

Ev tipi sauna yaptırmak isteyenler için özelliklerine ve boyutuna göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Kumandalı kontrol panelli sistemlerden klasik sistemlere kadar farklı sauna kurulumları vardır. O nedenle gerekli tüm malzemelerin satıldığı ve kurulumdan teknik bakıma kadar tüm hizmetlerin profesyonel bir şekilde sunulduğu sauna modellerini www.pekcan.com.tr’den en uygun fiyata hemen satın alabilirsiniz.