Havuz Arıtma
Paylaş:

Havuz Arıtma

Havuz temizliği, yüzmeyi seven insanların sağlığı açısından oldukça önemlidir. Sürekli olarak yüzme sporunu gerçekleştiren ya da kısa süreli de olsa havuz keyfini çıkarma fırsatı bulan herkesin önem vermesi gereken nokta havuz arıtma işleminin kalitesidir.

Havuz temizliği, yüzmeyi seven insanların sağlığı açısından oldukça önemlidir. Sürekli olarak yüzme sporunu gerçekleştiren ya da kısa süreli de olsa havuz keyfini çıkarma fırsatı bulan herkesin önem vermesi gereken nokta havuz arıtma işleminin kalitesidir. Gözle görülebilen kirlilikler dışında, havuz suyu içerisinde çıplak gözle göremeyeceğimiz birçok kirliliğin ve mikroorganizmanın bulunduğunu unutmamalıyız. Havuz eğlencelerimizin pişmanlık yaratmaması için işletmemizin havuzunda havuz arıtma işlemini en iyi şeklide yapmalıyız.

Havuz artıma genel olarak iki genel prosesten oluşur. Filtrasyon ve dezenfeksiyon olarak isimlendirilen bu işlemlerin etkin bir temizlik sağlaması için uzmanlardan yardım almanız gerekecektir. Filtasron için filtre ve pompa gibi havuz malzemelerine ihtiyacımız olacağı gibi dezenfeksiyon için havuz kimyasallarından yardım alabilirsiniz. Gerek özel havuzunuzda gerekse toplu kullanıma açık havuzlarda sağlıklı havuz arıtma sayesinde hastalıklardan koruyabilir, korunabilirsiniz. Uygun dezenfeksiyon yapılmazsa birçok sağlık problemine yol açabilen yüzme havuzlarının suyundan bulaşabilecek başlıca hastalık etmenleri; mide bağırsak enfeksiyonları, üst solunum yolu enfeksiyonları, kulak, göz ve cilt enfeksiyonları, deri rahatsızlıkları, idrar yolu enfeksiyonları, genital enfeksiyonlar ve sayısız bakteriyel hastalıklardır.

Yüzme sporunun faydalarından yararlanabilmek için, sağlıklı işleyen havuz artıma sistemini kullanın. Verimli havuz arıtma prosesi için uzmanlardan yardım almayı unutmayın. Pekcan Havuz ile suyun negatif yönlerinden etkilenmeyin. Bu günler havuz keyfi için en güzel zamanlar, havuza artıma ile derdini değil keyfini sürün.