Havuz Filtresi Modelleri
Paylaş:

Havuz Filtresi Modelleri

Gündelik yaşantıda havuz, insanın yorgunluğunu, stresini alan ve rahatlama hissi veren bir dinlenme yeri olarak görülür. Aynı zamanda insanlar havuza eğlenmeye ve daha rahat bir gün geçirme adına gitmek ister. Özellikle yaz aylarında serinlemek için insanlar zaman buldukça havuzlu ortamları tercih eder.

Gündelik yaşantıda havuz, insanın yorgunluğunu, stresini alan ve rahatlama hissi veren bir dinlenme yeri olarak görülür. Aynı zamanda insanlar havuza eğlenmeye ve daha rahat bir gün geçirme adına gitmek ister. Özellikle yaz aylarında serinlemek için insanlar zaman buldukça havuzlu ortamları tercih eder. Tabi bu havuzun olduğu yerde havuz filtreleri olması şarttır. Bu filtre havuzun genişliği ve uzunluğuna göre değişmekle beraber çok sayıda havuz filtresi modelleri bulunur. Özel havuz filtreleri standart filtrelerden farklı olarak boyutları ve filtre etkinlikleri azaltılmış olanlardır. Bu farklı modelleri görmek ve havuzunuza en uygun modeli seçmek için www.pekcan.com.tr adresini inceleyebilirsiniz. Bunların her biri özellikleri bakımından alt işlemlere sahiptir.

Havuz Filtre Kurulumu

Havuz kum filtreleri havuzdaki atıkları ve kiri temizlemekle görevlidir. Özellikle filtreler yaz boyunca en az 10 en fazla 12 saat çalıştırılır. Değişik birçok havuz filtresi modelleri vardır. Bunların başlıcaları yüksek hızlı kum filtreleri ve kartuş filtresidir. Bu gibi değişik modelleri incelemek için www.pekcan.com.tr adresine bakabilirsiniz.

Kum Filtreleri

Hemen her havuza uygun olan, farklı kapasitelerde dayanıklı ve eskimeye kapalı filtre olarak bilinir. Bu filtrenin değişimi 5 senede bir yapılır. Farklı katman ve materyal büyüklüğüne sahip olarak çok fazla uygulama alanı bulmuştur. İlaveten aktif kömür ve etkinliği arttırılmış havuz filtresi modelleri geliştirilmiştir. Havuzunun temizliği görselden ziyade sağlık için de oldukça önemlidir. Bu sebeple havuzunuz için filtre modellerini incelerken kalite ön planda olmalıdır.