Havuz İşletim Maliyetlerimi Düşürmenin Yolları
Paylaş:

Havuz İşletim Maliyetlerimi Düşürmenin Yolları

Havuz sahibi olmak hayattaki en büyük zevklerden biridir. Size sadece dış mekanı kucaklayabileceğiniz, günlük egzersiz yapabileceğiniz ve günlük streslerden kaçabileceğiniz bir ev sunmakla kalmaz, aynı zamanda aileniz ve arkadaşlarınızla yeri doldurulamaz anılar yaratarak sayısız saatler geçirmenizi sağlar.

Havuz sahibi olmak hayattaki en büyük zevklerden biridir. Size sadece dış mekanı kucaklayabileceğiniz, günlük egzersiz yapabileceğiniz ve günlük streslerden kaçabileceğiniz bir ev  sunmakla kalmaz, aynı zamanda aileniz ve arkadaşlarınızla yeri doldurulamaz anılar yaratarak sayısız saatler geçirmenizi sağlar.

Ya havuzunuzun her zaman en yüksek performansta çalışmasını sağlarken, her kullandığınızda bakım masraflarından tasarruf etmenizi sağlayarak havuz sahipliği deneyiminizi daha da geliştirebilseydiniz? Doğru havuz ekipmanını kullanmak ve doğru servis tavsiyelerini kullanmak, havuz işletme maliyetlerinizi önemli ölçüde azaltabilir.

İster yeni bir havuz sahibi ister mevcut bir havuz sahibi olun, havuz işletim maliyetlerinizi azaltmanın beş yolunu burada bulabilirsiniz.

Enerji Açısından Verimli ve Otomatik Ekipmanlara Yatırım Yapın

Değişken Hızlı Pompa

Energy Star® sertifikalı değişken hızlı havuz pompası yerine tek hızlı bir pompa kullanıyorsanız, her yıl olması gerekenden yüzlerce dolar daha fazla ödüyorsunuz. Bu kadar basit. Energy Star derecesine sahip havuz pompaları, havuz sahiplerine enerji maliyetlerinde % 90'a kadar tasarruf sağlar.

Daha İyi Havuz Filtresi

Daha küçük bir filtreye göre daha verimli çalışan daha büyük bir filtre satın almayı da düşünmelisiniz. Daha büyük filtreler düşük basınçla çalışabildiğinden, elektrik faturanızı azaltırken aynı zamanda daha iyi bir ömür sağlarlar.

Tuz Jeneratörü

Yüksek oranda klorlanmış bir havuzun veya bununla ilişkili maliyetin büyük bir hayranı değilseniz, bir tuz jeneratörüne yatırım yapmayı düşünmelisiniz. Tuz jeneratörleri yerinde klor üreterek çalışır, bu nedenle dışarıdan kimyasal satın alma ihtiyacını büyük ölçüde azaltırsınız. Ayrıca, bir ay dayanması için fazla miktarda kullanmanız gerekmediğinden havuz kimyasal faturanızı azaltarak havuz sahip olma maliyetlerinizi düşürür.

Havuz Otomasyonu

Havuz otomasyonu ile birlikte zaman, enerji ve para tasarrufu sağlanır. Havuzunuzun işleyişinin kontrolü tamamen sizde olacak ve verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için programlar ayarlayabilirsiniz. Akıllı telefon uygulamaları ve dokunmatik panellerle, ekipmanınızı yönetmek ve işletim maliyetlerinizi düşürmek parmaklarınızın ucunda olacak.

Havuzunuzu Düzenli Olarak Temizleyin ve Ekipmanları Düzenli Olarak İnceleyin

Yüzme havuzları söz konusu olduğunda, bir gram önleme binlerce liraya mal olacak tedaviye karşılık değecektir. Yeterince sık temizlenmeyen havuzlar içinde kirli bir görüntü oluşur. Bu da bazı kötü şeylerin içinde yüzdüğünüzün bir işaretidir. Havuzunuzu kendinizin yapacağı temizlik işleri veya haftalık hizmetlerle temiz tutmak, gelecekte maliyetli temizlik işlemlerinden kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Havuzun etrafındaki alanı kirden, yapraklardan ve döküntülerden temizlemek de önemlidir. Bu, filtrenizin tıkanmasını ve fazla mesai yapmak zorunda kalmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Havuz ekipmanınızı düzenli olarak temizlemek de akıllıcadır ve daha uzun süre dayanmasını sağlar. Bakımlı bir havuz verimli ve etkili bir şekilde çalışır ve ekstra bakım için size zaman ve para tasarrufu sağlar.

Havuz Örtülerine Yatırım Yapın

Havuz örtüleri suyunuzu toz ve döküntülerden koruyarak temiz tutar ve ayrıca havuz ısıtma maliyetlerinizi yaklaşık% 70 oranında azaltır. Ayrıca havuz suyunun çok fazla buharlaşmasını da engellerler. Araştırmalara göre bir havuz örtüsü % 50 daha az su kaybını önlerken aynı zamanda % 60 havuz kimyasalları kaybını da önler. Otomatik havuz örtüsü, bakım süresini de kısalttığı için daha da iyi bir yatırımdır.

Güneşin Batmasına İzin Verin

Havuz kimyasalları gibi havuzunuzun suyu gün içinde çok daha hızlı buharlaşır. Havuzunuza dezenfektanlar veya başka kimyasallar ekliyorsanız, bunu gün batımından sonra yapmayı düşünün, böylece karıştırmak, suyla oturmak ve hızla dağılmamak için yeterli zamanınız olsun. Zamanla, özellikle sıcak ve güneşli bir bölgede yaşıyorsanız, sabahları kimyasalların eklenmesinden kaybedilen kimyasalların maliyeti önemli bir miktarda eklenir.

Suyun Sıcaklığını Düzenleyin

Havuzunuz için ideal sıcaklık 25 ila 27 C derece'dir. Isıtma için ödeme yapıyorsanız, ısıtma maliyetinizi önemli ölçüde düşüreceğinden bunun tutarlı bir şekilde koruduğunuz sıcaklık olduğundan emin olun.

Gördüğünüz gibi, birkaç düzenleme ve yatırım ile ve bazı basit alışkanlıklar geliştirerek havuzunuzu çalıştırma ve yönetme konusunda kolayca tasarruf edebilirsiniz. Yukarıdaki ipuçlarını takip ederek, havuz işletim maliyetlerinde önemli bir azalma sağlayabilirsiniz. Daha uygun fiyatlı havuz bakımı ve havuz işletmesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Pekcan Havuz uzmanlarını bugün arayın.