Havuz Sistemleri
Paylaş:

Havuz Sistemleri

Havuzlar bizi suyun enerjisiyle ile mutlu eden, sağlıklı bir hayata yönelten, yaz günlerinde serinleten ortamlardır. Peki, havuzlarda sağlığımızı koruyabilmek için havuz artıma işleminin ne kadar önemli olduğunu biliyor muyuz? Havuz arıtma; filtrasyon ve havuz suyu dezenfeksiyonu olarak kabaca iki basamaklı bir işlemdir.

Havuzlar bizi suyun enerjisiyle ile mutlu eden, sağlıklı bir hayata yönelten, yaz günlerinde serinleten ortamlardır. Peki, havuzlarda sağlığımızı koruyabilmek için havuz artıma işleminin ne kadar önemli olduğunu biliyor muyuz? Havuz arıtma; filtrasyon ve havuz suyu dezenfeksiyonu olarak kabaca iki basamaklı bir işlemdir. Filtrasyonda kullanılan filtreler ve pompalar işlemin kalitesini belirler ve filtrasyon işlemi ne kadar kaliteli olursa, arıtım o kadar verimli olur.

İster kişiye özel havuzlarda, ister toplu kullanıma açık olan işletme havuzlarında her şekilde havuz suyu arıtımı önemlidir. Havuz suyunda gözle görülmeyen mikroorganizmalar ve hastalık yapıcı parazitler zamanla artar bu durumda dezenfeksiyon işlemlerinin aksatılmamamsı gerekir. Kullanılan havuz kimyasalları da aynı şekilde ideal oranlarda, doğru konsantrasyonlarda eklenmelidir. Yoksa etkin bir artıma sağlanmaz ve havuz kimyasalları havuz suyu içinde tehlikeli derişimlere ulaşabilir

Artma sayesinde geri dönüşümü sağlanan su, diğer doğal kaynaklarımız gibi yok olup gitmeden tekrar doğaya kazandırılır. İzmir havuz arıtma firmaları İzmir ve çevresinde yer alan havuz sistemlerine havuz arıtma hizmeti vererek daha sağlıklı havuzlar sağlamaktadır. İzmir Havuz arıtma işlemi yapan firmalar arasında hizmette kalite sebebiyle ilk sıraya yükselen Pekcan Havuz Arıtma’dır. 1994 yılında İzmir’de kurulan Pekcan Mühendislik, 1996 yılında kurulan Pekcan Arıtma ile paralel çalışan bir firmadır. Havuz ve sauna konusunda uzman kadrosuyla hizmet eden öncü firma İzmir havuz arıtma firmaları arasında da yerini belli ediyor.