İzmir Yüzme Havuzu Arıtma
Paylaş:

İzmir Yüzme Havuzu Arıtma

Yazın keyifli günler geçirmemizi sağlayan yüzme havuzlarının sağlıklı koşullara sahip olmasında en büyük etken yüzme havuzu arıtma çalışmalarıdır. Yüzme havuz arıtma işlemlerinin temelinde Filtrasyon ve dezenfeksiyon prosesleri yer alıyor. Etkin bir havuz arıtma sistemi kapasite hesaplanmalı ve kullanılacak ekipmanların en yüksek performansı göstermesi adına işin uzmanlarına danışılmalıdır.

Yazın keyifli günler geçirmemizi sağlayan yüzme havuzlarının sağlıklı koşullara sahip olmasında en büyük etken yüzme havuzu arıtma çalışmalarıdır. Yüzme havuz arıtma işlemlerinin temelinde Filtrasyon ve dezenfeksiyon prosesleri yer alıyor. Etkin bir havuz arıtma sistemi kapasite hesaplanmalı ve kullanılacak ekipmanların en yüksek performansı göstermesi adına işin uzmanlarına danışılmalıdır.

Filtrasyon genel tanımıyla suda çözünmeyen kum, tortu gibi katı maddeleri sudan uzaklaştırma işlemidir. Suyun berrak, renksiz olmasını bu işlem sağlar. Bu aşamada Kum filtreleri görevlidir ve yüzme havuzu arıtma işleminde en önemli işlem basamağıdır. Filtrasyon pompaları devreye girdiğinde ise su havuzdan vakumlarla emilir ve kum filtresine gönderilir. Kirli havuz suyu temizlenerek kum filtrelerinden çıkar ve tekrara havuza gönderilir. Filtrsayon sistemi kabaca fiziksel kirlilik unsurlarını uzaklaştırırken, havuz suyunda var olan biyolojik kirlilik unsurları dezenfeksiyonla uzaklaştırılır. Biyolojik kirlilikler ter, vücut salgıları, üre, karbon, yağ, toz gibi maddelerdir. Dezenfeksiyon aşamasında hem insan hem de doğadaki canlıların sağlığı göz önünde bulundurularak doğru uygulama ve doğru ürün seçimi hedeflenmelidir.

İzmir yüzme havuzu arıtma firmaları arasında önemli yerlere gelen Pekcan Havuz sizi sağlıklı havuz suyunun büyüsüyle buluşturuyor. 1994 yılından bu yana havuz, sauna, spa gibi mühendislik hizmetlerinin yanında su arıtma, servis bakım hizmetlerini de başarılı şekilde devam ettirmektedir. İzmir yüzme havuzu arıtma konusunda dezenfeksiyon uygulama ve çözümleri için profesyonel yardım alabileceğiniz öncü firma havuz aksesuarlarıhavuz malzemeleri, havuz pompaları, kum filtresi,  havuz kimyasalları, kartuj filtre, dozaj pompası ve yardımcı ekipmanlar konusunda aradığınız bulacağınız adrestir.