Kapalı Havuzlarda Bakım İşlemleri
Paylaş:

Kapalı Havuzlarda Bakım İşlemleri

İnsanların yaşam alanlarında yoğun olarak kullandıkları kapalı havuzların özellikle kış ve bahar aylarında yoğun olarak kullanıldığı söylenebilir. Bundan dolayı özellikle yoğun kullanıma dayalı kapalı havuz içerisindeki suyun bakımı son derece önem arz eden bir durumdur. Suyun dezenfekte edilmesinde kullanılan ürünler hakkında bilgi almak ve havuz suyuna katılan kimyasallar konusunda teknik destek almak için www.pekcan.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İnsanların yaşam alanlarında yoğun olarak kullandıkları kapalı havuzların özellikle kış ve bahar aylarında yoğun olarak kullanıldığı söylenebilir. Bundan dolayı özellikle yoğun kullanıma dayalı kapalı havuz içerisindeki suyun bakımı son derece önem arz eden bir durumdur. Suyun dezenfekte edilmesinde kullanılan ürünler hakkında bilgi almak ve havuz suyuna katılan kimyasallar konusunda teknik destek almak için www.pekcan.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Havuzların İç Temizlik Bakımları

Sitelerde veya tatil merkezlerinde yoğun olarak kullanılan kapalı havuz sistemlerinde sürekli kirlenen suların bakımı son derece önemlidir. Bu sistemlerde kullanılan çeşitli havuz pompaları, sterilizasyon malzemelerin temini için de www.pekcan.com.tr adresinden bilgi alabilirsiniz. Kapalı havuzların iç yüzey temizliği en önemli noktadır. Yoğun olarak kullanılan kapalı havuz alanlarında mikropların barınmaması için gerekli malzemelerle, işlemler  düzenli ve periyodik şekilde uygulanmalıdır.

Havuzların Temizlenme Yöntemleri

Havuz kimyasalları ile birlikte kapalı havuz temizliği konusunda çeşitli ekipmanlardan yardım alınabilir. Havuz içerisinde yer alan çeşitli yabancı maddelerin toplanması ve havuzdan çıkartılması için havuz kepçeleri bir numaralı yardımcıdır. Bunun yanı sıra özellikle elektrikle çalışan ve kapalı havuzların dibinde yer alan yabancı maddelerin çıkartılması için havuz temizleme robotları kullanılabilir.  Havuz temizleme yöntemlerinde kullanılan ekipman konusunda detaylı bir inceleme yapmak isterseniz Pekcan.com.tr’den kapalı havuz bakımı ile ilgili bilgilere ve diğer blog yazılarımıza ulaşabilir, pekcan@pekcan.com.tr mail adresiyle sorularınızı iletebilirsiniz.