Naturel Süs Göletleri
Paylaş:

Naturel Süs Göletleri

Peyzajın en önemli parçası olan natural süs göletleri, bir peyzaj mimarının asla vazgeçilmezleri arasında. Peyzajın asıl yapmak istediği doğal görünümü düzenleme çalışmalarında natural süs göletleri projenin vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Yüzme ve spor amaçlı inşa edilmeyen, sadece estetiği öne çıkarmaya yarayan ve içerisinde habitat barındıran natural süs göletleri mükemmel bir ortam oluşturur.

Peyzajın en önemli parçası olan natural süs göletleri, bir peyzaj mimarının asla vazgeçilmezleri arasında. Peyzajın asıl yapmak istediği doğal görünümü düzenleme çalışmalarında natural süs göletleri projenin vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Yüzme ve spor amaçlı inşa edilmeyen, sadece estetiği öne çıkarmaya yarayan ve içerisinde habitat barındıran natural süs göletleri mükemmel bir ortam oluşturur.

Evlerde, parklarda, rekreasyon alanlarında tercih edilen natural süs havuzları, günümüz dünyasında ulaşılması zor doğal görüntüleri vermeyi amaçlıyor. Ağaçlar, ağaççıklar, çalılar ve yer örtücülerle bir bütün oluşturuyor. Kayalar, çakıllar, küçük iskeleler, heykeller ya da fıskiyelerle estetik bir görünüm oluşturulabilir. Natural süs göletleri çoğunlukla rekreasyon alanlarında balık ve bitki yetiştirme amacıyla kullanılır. Bu şekilde hem doğal yaşam şehir merkezlerinde hayat bulur hem de istenilen görüntü sağlanmış olur. Natural süs göletleri kaskat havuz ya da fıskiye kullanılmasıyla suya oksijen sağlar. Suya oksijen kazandırdığı gibi estetik açıdan da çok fazla tercih edilir.

Peyzajı gerçekleştirilecek olan alanın büyüklüğü de natural süs göletleri boyutunu da etkileyecektir. Büyük bir alana inşa edilecek natural süs göletleri daha göz alıcı görünecektir.  Küçük bir alana konumlandırılan büyük natural süs göletleri mekanın ferahlığı açısından hoş bir görüntü sağlamayacaktır. Natural süs göletleri yapımı ve fiyatları hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız  pekcan@pekcan.com.tr adresinden bizlere ulaşabilir ve daha detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz.