Ozon Sauna
Paylaş:

Ozon Sauna

Sağlıklı bir hayat için en sık tercih edilen yöntemlerden biri olan ozon sauna birçok derde derman olmasıyla ünlüdür. İşlemin prensibinden bahsedersek ozon sauna, sıcak buhar içeren bir kabin içerisinde deri aracılığı ile vücuda oksijen verilmesidir.

Sağlıklı bir hayat için en sık tercih edilen yöntemlerden biri olan ozon sauna birçok derde derman olmasıyla ünlüdür. İşlemin prensibinden bahsedersek ozon sauna, sıcak buhar içeren bir kabin içerisinde deri aracılığı ile vücuda oksijen verilmesidir. Üç oksijen atomunun bir araya gelmesiyle oluşan ozon gazı oda sıcaklığında renksizdir. Okside etme yetkisi çok yüksek olan ozon, dezenfeksiyon işlemlerinde, cilt temizliğinde, hücre yenilemede,  vücudun toksinlerden arındırılmasında tercih edilir. Ozon molekülünün bu özelliklerinden faydalanma imkanı sağlayan ozon sauna deneyiminin insan vücudunda olan pozitif etkisi saymakla bitmez.

Ana başlıklar halinde toplamak gerekirse zayıflama, ağrı şikâyetleri, stres, kanser, yaşlanma gibi etkileri azaltan ozon sauna, kendinize yorgun geçen günlerin sonunda verebileceğiniz en güzel hediyelerden biridir. Peki ozon ve oksijenin vücudumuzda ya da bünyemizde böyle değişlikler sağlaması nasıl olur? Ozon sauna ile kabin içerisinde ki ortam ısısı derimizin 4-6 cm altına kadar ilerlemeye başlar. Böylelikle deri altında bulunan yağlar parçalanmaya başlar. Yağ parçacıkları arasında bulunan toksin maddenin dışarıya çıkmasını sağlayan buhar, klasik saunaya göre 7 kat daha fazla terleme sağlayarak zayıflama konusunda büyük ilerleme kaydetmenize yardımcı olur.

Havuz, sauna, spa, buhar odası gibi bir çok rahatlama mekanı için hizmet veren Pekcan Havuz, ozon sauna imalatı için de ihtiyacınız olan desteği sizlere vermek için hazır. En uygun Ozon sauna fiyatları hakkında bilgi alabilir, kaliteli ozon sauna yapımı esnasında önemli noktalar için tecrübemizden faydalanabilirsiniz. Hizmetlerimiz konusunda fikir sahibi olmak için www.pekcan.com.tr sayfasını inceleyebilirsiniz.