Rasul Banyosu
Paylaş:

Rasul Banyosu

Hava, su, ateş ve toprak yaşamın devam etmesi için gereken 4 elementtir. Yıllar önce pek çok terapi için tercih elden toprak günümüzde rasul banyosu ile şifa tekniği olarak kullanılmaktadır. Halk dilince çamur banyosu olarak da adlandırılan rasul banyosu; özellikle antik yunanlılar tarafından sıkça kullanılmaktaydı. Çamur içeriğinde bulunan değerli mineraller vücutta pek çok faydalı etki bırakmaktadır.

Hava, su, ateş ve toprak yaşamın devam etmesi için gereken 4 elementtir. Yıllar önce pek çok terapi için tercih elden toprak günümüzde rasul banyosu ile şifa tekniği olarak kullanılmaktadır. Halk dilince çamur banyosu olarak da adlandırılan rasul banyosu; özellikle antik yunanlılar tarafından sıkça kullanılmaktaydı. Çamur içeriğinde bulunan değerli mineraller vücutta pek çok faydalı etki bırakmaktadır. 

Rasul banyosu ortalama 40°C sıcaklıkta ılık çamur uygulaması ve ortamdaki buharın rahatlatcı etkisiyle tercih edilen bir çeşit terapi yöntemidir.  Farklı içeriklere sahip çamur çeşitleri kükürt, magnezyum, demir, bromür, iyodür, silikon, potasyum minerallerini içerirler. Rasul banyosu terapisinde vücudun farklı bölümlerine farklı içerikte çamurlar kullanılır.  Ortamdaki sıcaklık minerallerin aktive edilmesi ve deri tarafından rahatça emilmesi için gereklidir. Rasul banyosunda mineralli toprak su ile karıştırılarak cilde sürülebilir hale getirilir ve cilde uygulandıktan sonra kabuklu bir yapı kazanana kadar yaklaşık 30dk-40dk bekletilir.

Rasul banyosu ölü derinin uzaklaşmasını ve cildin sağlıkla parlamasını sağlar. Deri üzerindeki lekeleri giderilmesinde, yaşlılık belirtilerinin azaltılmasına etkilidir. Rasul banyosu sonrasında kan dolaşımı hızlanırken,  vücuttan toksinler temizlenir. Sedef, egzama, cüzam, vitiligo gibi cilt rahatsızlıklarında tedavi edici özellik taşıyan rasul banyosu sonrasında sabun kullanılması önerilmez.  0 doğal ve güvenilir bir terapi yöntemi olan çamur terapisi minimum iki hafta ara verilerek tekrarlanmalıdır. Pekcan Havuz ayrıcalığıyla Rasul banyosu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Pekcan.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.