Saman Terapi Odası
Paylaş:

Saman Terapi Odası

Sıcak mekânlar insanları rahatlatarak sağlıklı bir vücut bakımı sağlar. Saman terapi odaları sıcak mekanlar arasında, SPA hizmetleri içinde yer almaktadır. Sıcak mekânlar mevsim şartlarında dolayı genelde kış aylarında tercih edilmektedir. SPA merkezlerinin gelişmesiyle birlikte sıcak mekânlar çeşitlenmiştir ve birbirinden farklı terapilere imkân sağlayan sıcak mekânlar oluşturulmuştur. Sauna, hamam, buhar banyosu, saman terapi odaları bu sıcak mekanlardan birkaçıdır.

Sıcak mekânlar insanları rahatlatarak sağlıklı bir vücut bakımı sağlar. Saman terapi odaları sıcak mekanlar arasında,  SPA hizmetleri içinde yer almaktadır. Sıcak mekânlar mevsim şartlarında dolayı genelde kış aylarında tercih edilmektedir. SPA merkezlerinin gelişmesiyle birlikte sıcak mekânlar çeşitlenmiştir ve birbirinden farklı terapilere imkân sağlayan sıcak mekânlar oluşturulmuştur. Sauna, hamam, buhar banyosu, saman terapi odaları bu sıcak mekanlardan birkaçıdır.

Pekcan Firması Saman Terapi Odaları Hizmeti

Pekcan firması SPA hizmeti, sıcak mekan, soğuk mekan, ıslak mekan ve rahatlama mekanı gibi pek çok hizmeti bir araya toplamıştır.Son günlerde adını duymaya başladığımız saman terapi odaları insanların vücut sıcaklığını arttırıp bronşlarının açılmasını sağlıyor. Odanın sıcaklığı yaklaşık olarak 36 ile 38 derece arasında değişiyor. Bazı sıcak mekanlar çok sıcak olduğu için saman terapi odaları daha çok tercih ediliyor. Örnek verilecek olursa sauna, buhar odaları ve hamamlar çok sıcak olduğu için bazı kişiler buralarda çok bunalıyor ve bu kadar çok sıcaklığa dayanamıyor. Bu durumda da saman terapi odalarını tercih ediyorlar. Bu sayede normal düzeyli bir sıcaklık ile terleyebiliyorlar. Saman terapi odaları Avrupa'da oldukça kullanılmaktadır. Saman terapi odası yapımında yulaf samanı kullanılır. Bu mekan özellikle akciğer rahatsızlığı olanlar için oldukça iyidir. Bu sıcaklık sayesinde nefes darlığı ve bronşit gibi hastalıklardan kurtulmak mümkündür. Kişinin vücut ve ruh sağlığı için oldukça önemli ve tercih edilen bir yöntem olarak kabul görür. Saman terapi odası yapımı için www.pekcan.com.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.