Sauna İmalatı
Paylaş:

Sauna İmalatı

Sauna kullanımında ortamın ideal koşulları yakalayabilmesi için önemli detaylar vardır ve sauna imalatı esnasında bu ayrıntılara dikkat edilmesi gerekir. İdeal bir saunanın taşıması gereken özelliklerin başında kullanışlı, güvenilir, temiz ve uzun ömürlü olması gelmektedir.

Sauna kullanımında ortamın ideal koşulları yakalayabilmesi için önemli detaylar vardır ve sauna imalatı esnasında bu ayrıntılara dikkat edilmesi gerekir. İdeal bir saunanın taşıması gereken özelliklerin başında kullanışlı, güvenilir, temiz ve uzun ömürlü olması gelmektedir. Gerekli özelliklerin tümüne sahip bir sauna imalatı için özveri ile çalışılmalıdır.

Sauna boyutu ve tarzı, saunayı kullanacak kişi sayısına göre ve hizmet sektörüne göre değişiklik gösterecektir.  Sauna imalatı öncesinde sauna boyutu konusunda doğru karar verilmesi ekonomik açıdan zarara uğramayı engeller. Sauna boyutları kullanım amacına göre değişebilirken, ev tipi saunalar en az alan kaplayan sauna çeşitleridir.

Sauna imalatı çalışmalarında kullanılacak olan kaplama malzemesi 1. Sınıf ağaçtan üretilmiş olmalıdır. Ahşap yapının sauna ortamına olan katkısını göz ardı etmemek gereklidir ve ağaç kalitesinde ucuza kaçılmaması gerekir. Ahşap duvarlar ısınan ortamdaki sıcak havayı emerler ve tekrar sauna banyosunun içine gönderirler.  Sauna imalatı projelerinde oturma basamaklarında ve yaslanma bölgelerinde çivi tercih etmek tehlikeli olacağından gizli vidalama sistemi uygulanmalıdır. Sauna kapısı da aynı şekilde ahşap kasadan tasarlanmalıdır. Kapının kanat bölümünde ise cam malzeme kullanılması iyi sonucu verecektir.

Sauna odasında en önemli konulardan biri temiz ve sağlıklı ortam olduğundan, sauna imalatı özellikle ızgara aralarında kolay temizliğe imkân sağlamalıdır. Aksi takdirde sauna tasarımı kullanışlı bir sauna olmaktan çıkacaktır. Hafta en az bir kez sauna temizliği için gerekli işlemler yapılmalıdır. Sauna imalatı ile ilgili ihtiyacınız olan her şeyi bulabileceğiniz online alışveriş mağazamızın yanında, sauna imalatı konusunda uzman ve tecrübeli ekibimizle istediğiniz sauna konusunda çalışmak için Pekcan Havuz olarak hazırız. Bize www.pekcan.com.tr iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.