Sauna Sobası Seçimi
Paylaş:

Sauna Sobası Seçimi

Düzenli sauna kullanımı ile kişilerin beden ve ruh sağlığı açısından iyileştirici etkileri tıbbi olarak da artık kesinleşmiş bir durumdur. Ancak saunanın faydalarını görebilmemiz için hem saunayı doğru kullanıyor olmak hem de verimli saunanın seansları yaşamak gereklidir.

Düzenli sauna kullanımı ile kişilerin beden ve ruh sağlığı açısından iyileştirici etkileri tıbbi olarak da artık kesinleşmiş bir durumdur. Ancak saunanın faydalarını görebilmemiz için hem saunayı doğru kullanıyor olmak hem de verimli saunanın seansları yaşamak gereklidir. Saunanın öncelikle ısı tutan sauna ağaçlarından yapılmış olması gerekir. Sauna ısıtıcı ya da başka bir ismi ile sauna sobası ahşap yapı dışında saunanın en önemli bölümü olup, doğru şekilde imalatı yapılmış saunanın doğal olarak doğru bir sauna soba seçimi ile tamamlanması gerekir.

Sauna Sobaları Kaç Çeşittir

Sauna sobaları seçiminde, sauna alanına göre üç alternatif vardır. Küçük sauna sobaları, taban alanı 6 m2 ye kadar olan alanlarda özellikle evlerde yada butik küçük saunalar için uygundur. Orta boy saunalar ise hacim olarak 13-23 m3 saunalara ve 10-15 kişilik sosyal kullanım alanlarına uygundur diyebiliriz. En son olarak büyük boy sauna sobaları ise 15 kişiden fazla kişinin kullanabileceği ve hacmi 24 m3 den fazla olan alanlar için uygun sobalardır. Bu soba modellerini incelemek ve doğru tercih yapabilmek için www.pekcan.com.tr adresini incelemenizi ve ondan sonra karar vermenizi öneririz.

İdeal Sauna Sobası

Sauna sobası seçilirken sobanın nerede kullanılacağı önemlidir. Çünkü ev sauna ısıtıcıları sadece sauna kullanılacağı zaman devreye girecektir, oysa umuma açık saunaların sürekli çalışması gereklidir. Saunanın bu performansa uygun teknik özellikleri taşıması gerekir. İdeal bir sauna sobası almadan önce www.pekcan.com.tr sitesi ziyaret edebilir, kalitesi sauna sobası hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.