Sauna
Paylaş:

Sauna

Fiziksel ve zihinsel rahatlama konusunda etkili olan sıcak mekanlar arasında en popüler olan saunadır. İlk olarak Finlandiya’da Finli sporcular için inşa edilen sauna zamanla tüm dünyaya yayılan bir aktivite haline gelmiştir. Terleme banyosu olarak da adlandırılan sauna çeşitlerinin insan sağlığına olumlu etkileri vardır.

·         Sauna fazla yağların eritilmesini sağlarken, zayıflatıcı etkisi vardır.

·         Sauna sayesinde vücudunuzdaki toksinler ve ölü hücreler terleme yoluyla atılır.

·         Saunanın rahatlatıcı havası kasları yumuşatıp gevşetir bu sayede günlük hayatınızdaki stresi ve yorgunluğunu azaltır.

·         Sauna kas ve eklem ağrılarında tedaviye yardımcı olur.

·         Grip ve nezle gibi enfeksiyonlarda iyileşme sürecini hızlandırır.

·         Uyku bozukluğu, gerginlik gibi depresif sorunların giderilmesine katkı sağlar.

·         Düzenli sauna kullanımı kireçlenme, romatizma, selülit gibi hastalıkların tedavisinde iyileştirici yönde büyük katkı sağlar.

Tasarım, sıcaklık ve nem oranı gibi özelliklerin farklılaşmasına göre kendi içinde ayrılan sauna çeşitleri;

·         Klasik Fin saunası

·         Bio Sauna

·         Rus Saunası

·         Kelo sauna

Rahatlığınızın keyifni suyla çıkarmanızı sağlayan Pekcan Havuz, geniş ürün yelpazesinde Wellness ve spa aktivitelerinide barındırıyor. Öncü firma sauna, türk hamamı, buhar odası, roma banyosu gibi sıcak mekanların yanında soğuk mekanlar ve rahatlama mekanları seçenekleriyle size hizmet ediyor. İzmir’de 1994 yılından bu yana havuz ve sauna sektöründe başarılara imza atan Pekcan Havuz,  aynı zamanda Pekcan Arıtma ile müşterilerinin yanında. Servis ve danışmanlık hizmetiyle Havuz ve sauna tercihleriniz için Pekcan Havuz doğru seçim.