Spa
Paylaş:

Spa

Gündelik yaşamın koşuşturmasında kendinize biraz zaman ayırmak ya da vücudunuza bakım yaparak kendinizi ödüllendirmek istediğinizde en güzel tercihiniz spa olacaktır. Spa kelimesi Latincede su ile gelen sağlık anlamına gelen “Salus Per Aquam” kelimelerinin baş harflerini temsil etmektedir. Şifalı sular, aromalı yağlar ile uygulanan SPA suyun verdiği sağlığı ve zindeliği üç harf ile anlatmaktadır.

Gündelik yaşamın koşuşturmasında kendinize biraz zaman ayırmak ya da vücudunuza bakım yaparak kendinizi ödüllendirmek istediğinizde en güzel tercihiniz spa olacaktır.  Spa kelimesi Latincede su ile gelen sağlık anlamına gelen “Salus Per Aquam” kelimelerinin baş harflerini temsil etmektedir.  Şifalı sular, aromalı yağlar ile uygulanan SPA suyun verdiği sağlığı ve zindeliği üç harf ile anlatmaktadır.

Tarihin eski zamanlarında ilk uygulamaları Roma’da görülen spa, günümüzde ruhen ve bedenen güzelleşmek isteyenler için spa merkezlerinde, otellerde ve isteğe bağlı olarak home spa aldı altında lüks yaşamayı sevenlerin evlerinde hizmet veriyor. Spa mekânlarının rahatlatıcı olmasının en büyük sebeplerinden biri de ortamın verdiği rahatlama enerjisidir. Zihni rahatlatan müzikler, hoş kokulu mum alevleri ve suyun büyüsü bir araya geldiğinde, gergin kalmak mümkün olmayacaktır. Peki Spa’nın ne gibi etkileri vardır?

Özel masaj teknikleriyle aromalı yağlar kullanılarak uygulanan vücut bakımı kan dolaşımını hızlandırarak, peeling uygulamasıyla derinizin yenilenmesini sağlar. Cilt yenilenerek rahatlayacağından birçok cilt problemine çözüm bulunmuş olur. Ruhsal olarak rahatlatan spa bakımı, uyku problemlerini azaltırken gerginlik ve stres sizden uzaklaşacaktır. Vücutta yağların atılmasını sağlarken, kaslar yumuşayacaktır. Eklem rahatsızlıklarına veda edebileceğiniz, spa bakımı sayesinde  sidirim sisteminiz de olumlu yönde etkilenecektir.

Pekcan.com.tr sayfamız; Wellness & Spa kategorisiyle ulaşabileceğiniz rahatlama mekanları içinde sıcak mekanlarsoğuk mekanlar ve ıslak mekanlar arasında istediğinizi bulmanız için size yardımcı olacaktır. Öncelikle tavsiyemiz Spa merkezlerini ziyaret ederek Düzenli spa kullanımın hayatınız değiştirmesine izin verin, imkânlarınız elveriyorsa kendi evinizde size özel spa merkezinize sahip olmak işçin işin uzmanlarına ulaşın.