Süs Havuzu Yapımı
Paylaş:

Süs Havuzu Yapımı

Bahçelerimiz enerjisiyle bizi rahatlatan, zamanımızın büyük çoğunluğunu geçirmek istediğimiz ortamlardır. Her geçen gün yeşillenen, çiçeklenen bu rahatlatıcı dünyaya süs havuzu aracılığıyla suyun büyüsünü eklemek isteyenler için bu yazımızda süs havuzu yapımı işlemlerinden bahsedeceğiz.

Süs havuzu yapımı için ilk adım havuzun bahçe içerisinde konumunun belirlenmesidir. Bu aşamada; ağaçların gölgesi sayesinde gün içerisinde güneş ışınlarının engellendiği bir bölge seçmek yerinde olacaktır. Ancak ağaçlara çok yakın olması sonbaharda yaprak kirliliği oluşturacağından ve su içerisindeki nitrat seviyesini yükselteceğinden dikkatli seçim yapılmalıdır. Aynı zamanda süs ve gölet havuzu güneş ışınlarına sürekli maruz kalırsa yosunlanma problemi yeşil su görünümüne sebep olacaktır, bu etmenler de daha çok masraf etmenize neden olacaktır. Süs havuzu yapımı esnasında konum seçimi tahmin edilenden çok daha önemlidir.

En az maliyetli süs havuzu yapımı için konusunda uzman Pekcan Havuz çalışanlarından destek alabilirsiniz. Tecrübeli kişilerden danışmanlık alarak görsel, mimari ve teknik unsurların bir arada bulunduğu bir süs havuzuna sahip olmak mümkün… Belirlenen konum seçtiğiniz süs ve gölet havuzu çeşidine bağlı kalarak havuz ölçülerine göre süs havuzu yapımı işlemlerine başlayabilirsiniz. Mevsimlerin bahara hazırlandığı bu günler süs havuzu yapımı için en doğru zaman! Henüz nasıl bir süs havuzu istediğinize karar vermediyseniz pekcan@pekcan.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz. Süs havuzu yapımı için daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak isterseniz süs ve peyzaj havuzları sayfamızı inceleyebilirsiniz.