Tuz Odası Yapımı
Paylaş:

Tuz Odası Yapımı

Tuz odalarında belli bir süre kalma ilkesine dayanan tuz terapi, günümüzde yaygınlaşmış ve daha da yaygınlaşması beklenen bir tedavi türüdür. Tuz odası yapımı; yeri belirleme, tasarımı seçme, projenin tasarımı, hazırlık çalışması, tuz odası inşası gibi aşamalardan oluşur. Yeri belirleme ve tasarım aşamaları havalandırma ve klima sistemleri dikkate alınarak yapılır. Tuz odasının hazırlanması uzmanların talimatları ve tavsiyeleri ile yapılmalıdır.

Tuz odalarında belli bir süre kalma ilkesine dayanan tuz terapi, günümüzde yaygınlaşmış ve daha da yaygınlaşması beklenen bir tedavi türüdür.  Tuz odası yapımı; yeri belirleme, tasarımı seçme, projenin tasarımı, hazırlık çalışması, tuz odası inşası gibi aşamalardan oluşur. Yeri belirleme ve tasarım aşamaları havalandırma ve klima sistemleri dikkate alınarak yapılır. Tuz odasının hazırlanması uzmanların talimatları ve tavsiyeleri ile yapılmalıdır.

Tuz odası yapımı Pekcan Havuz’ un tecrübeli ve uzman ekipleri tarafından kısa süre içerisinde gerçekleştirilir. Birinci aşama alt yapı ve inşaat işlerini içerir. İkinci aşama mekan boyutuna göre değişir ve tüm yüzeye üç katman tuz kaplanır. Üçüncü aşama da ise cihaz testi ve ayarlamaları yapılır. Tuz odası uygulama çeşitleri; Mağara Form Üzerine Tuz Kaplama, Duvar Üzerine Tuz Kaplama, Himalaya Tuz Tuğla Kaplama olarak 3 gruba ayrılır. Tuz odasının uygulama alanları ise sauna, dinlenme alanları ve çeşitli dekoratif mekanlardır.

Tuz odası yapımı; akciğer ve solunum yolların temizlenmesi, cildin yenilenmesi, antioksidan, anti-aging ve kardiyovasküler sisteme destek gibi hedeflere etki eder. Tuz odasının kuru elbise ve çıplak ayakla kullanılması tavsiye edilir. Tuz odasında oturup iyileştirici etkiye sahip tuzu solumaya başlayarak terapiye devam edebilirsiniz. Tuz odası yapımı ile ilgili sormak istediğiniz her türlü konu için +90 (232) 238 43 33 nolu telefon numarasından ve info@pekcan.com.tr mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.