Havuz Filtresi Modelleri
Havuz Filtresi Modelleri

Gündelik yaşantıda havuz, insanın yorgunluğunu, stresini alan ve rahatlama hissi veren bir dinlenme yeri olarak görülür. Aynı zamanda insanlar havuza eğlenmeye ve daha rahat bir gün geçirme adına gitmek ister. Özellikle yaz aylarında serinlemek için insanlar zaman buldukça havuzlu ortamları tercih eder.

Eğlence Havuzları
Eğlence Havuzları

Eğlence havuzları hem çocuklar hem de yetişkinler için oldukça iyi vakit geçirmeye yarayan ve sıkça tercih edilen aktiviteler arasındadır. Gerek hafta sonu olsun gerekse çocukların yaz tatillerinde olsun, ailelerin gitmeyi dört gözle beklediği eğlence havuzları günümüzde de sayısını arttırmaya devam etmektedir.

Havuz Suyu Dezenfeksiyonu
Havuz Suyu Dezenfeksiyonu

Yüzme havuzlarında ve süs havuzlarında bulunan, gözle göremediğimiz bakterileri, partikülleri ve yabancı maddeleri çeşitli kimyasallar kullanarak sudan uzaklaştırma yöntemine havuz dezenfeksiyonu denir. Havuz suyunda dezenfeksiyonu sağlayan en önemli etken klordur. Buna bağlı olarak havuz suyu analizlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli parametreler başta klor olmak üzere,…

Havuz Temizliğinin Önemi
Havuz Temizliğinin Önemi

Temiz bir havuz suyu insan sağlığını tehdit edebilecek patojen ve kimyasalları içermemelidir. Havuz temizliği yapılmasının amacı suda oluşabilecek bakteri ve virüsleri yok etmek, yosun oluşmasını kontrol altına alabilmek, organik maddeleri, kötü koku ve su bulanıklığını giderebilmektir.

Steril Yüzme Havuzları
Steril Yüzme Havuzları

Spor amaçlı kullanıldığında sağlık için oldukça büyük önem taşıyan havuzlar her yaşa hitap eden yapılarıyla sıcak yaz aylarının vazgeçilmezi olarak da büyük önem arz ediyor. Mimari açıdan pek çok çeşidi bulunan havuzların yapıları gerek mekânsal olarak gerek içine alabileceği kişi kapasitesine göre çeşitleri değişebiliyor. Ancak çeşidi ne olursa olsun havuzlarda…

Havuz Bakımının Önemi
Havuz Bakımının Önemi

Özellikle yaz aylarında serinlemenin birinci adresi olan havuzlar, gerekli bakımlar yapılmadığı zaman insan sağlığı açısından ciddi sorunlar yaratabiliyor. Bu durum havuz bakımının önemi ve gerekliliğini açıkça gösteriyor. Birçok kişinin temas ettiği havuzlar, gerekli temizlik yapılmadıkça adeta bir mikrop yuvasına dönüşüyor.

Havuzlarda Sezon Sonu Kışlık Bakım
Havuzlarda Sezon Sonu Kışlık Bakım

Yaz sezonunun kapanmaya başlamasıyla birlikte yazlığınızın bir takım bakımlara da ihtiyacı olur. Özellikle havuzlu bir eve sahipseniz, tüm yaz boyunca havuz bakımınızı sürekli yaptırmalı ve sezonun bitmesi akabinde de havuzuna birtakım uygulamalar yaptırmalısınız. Havuzlarda kışlık bakım için profesyonel bir firma ve ekibinden de yardım almalısınız.

Kapalı Havuz Kullanımı
Kapalı Havuz Kullanımı

Mevsimin ne olduğu fark etmeden yüzmeyi öğrenmek ve yüzme havuzu aktivitelerini günün her saatinde gerçekleştirmek için imkan sağlayan kapalı havuzlar, her mevsim kullanılabilir. Kapalı havuz kullanımı kış aylarında ve yağışlı havalarda oldukça artmaktadır. Ancak yaz aylarında güneşin kavurucu sıcaklığından korunmak isteyenler de kapalı havuz kullanmayı tercih ederler.

İzmir Atık Su Arıtma
İzmir Atık Su Arıtma

Hava , toprak, su gibi doğal kaynaklarımız gün geçtikçe daha hızlı bir şekilde kirlenmektedir. Temel yaşam kaynağımız olan suyun geri dönüşümü ahyati önem taşımaktadır. Evsel ya da endüstriyel amaçla kullanılan suyun boşa akıp gitmemsi için atık su arıtma sistemleri çözüm olmuştur.

Atık Su Arıtma
Atık Su Arıtma

Evsel ve endüstriyel olarak iki ana başlıkta toplanan atık su arıtımı, kirli suyun deşarj edildiği ortamın fiziksel, kimyasal, bakteriyolojik ve ekolojik özelliklerini değiştirmeyecek hale getirmek için uygulanan fiziksel kimyasal ve biyolojik işlemlerin tamamını kapsar.

Spa Terimi Ne Anlama Geliyor?
Spa Terimi Ne Anlama Geliyor?

Avrupa'daki Spa terimi, Belçika'daki sağlık tesisi Spa'dan türetilmiştir. Mineral kaynakları ile göz alıcı küçük kasaba Romalılar tarafından 7. yüzyılın başlarında biliniyordu, ancak Avrupa'daki Spa ve su tedavileri 18. ve 19. yüzyıllarda kendilerine bir isim yaptı. İngilizce’de spa terimi genel olarak kaplıcalar için 20. yüzyılın ortalarından beri kullanılmaktadır.…

Sauna
Sauna

Sauna, fiziksel ve zihinsel rahatlama konusunda etkili olan sıcak mekanlar arasında en popüler olanıdır. Sauna ilk olarak şimdiki Finlandiya olan bölgede binlerce yıl önce kullanılmaya başlanmıştır. Finli göçmenler ve Finli sporcular aracılığıyla, sauna zamanla tüm dünyaya yayılarak çok sevilen bir sağlık ve sosyal aktivite haline gelmiştir. Terleme banyosu olarak da adlandırılan…

Sauna Ekipmanları
Sauna Ekipmanları

Sauna diğer adıyla terleme banyosu olarak anılırken stresli hayatımızdan uzaklaşmak için bize verilen bir fırsattır. Tüm kaslarımızı rahatlatan zihnimizi boşaltan bu terleme odası farklı sauna ekipmanları ile size çok daha konforlu bir ortam sağlayacaktır. Size sauna keyfinizde eşlik edecek başlıca sauna ekipmanları şöyle sıralanabilir.

İzmir Sauna
İzmir Sauna

Sauna koşuşturmalı hayatımızda biraz rahat nefes alabilmemiz için imkânlar sağlayan bir rahatlama odasıdır. Terleme banyosu olarak isimlendirilen ve terleyerek vücudumuzdan toksinlerle beraber streste attığımız sauna Pekcan Havuz’la hayal olmaktan çıkıyor.

Spa
Spa

Gündelik yaşamın koşuşturmasında kendinize biraz zaman ayırmak ya da vücudunuza bakım yaparak kendinizi ödüllendirmek istediğinizde en güzel tercihiniz spa olacaktır. Spa kelimesi Latincede su ile gelen sağlık anlamına gelen “Salus Per Aquam” kelimelerinin baş harflerini temsil etmektedir. Şifalı sular, aromalı yağlar ile uygulanan SPA suyun verdiği sağlığı ve zindeliği…