Sauna İmalatı
Sauna İmalatı

Sauna kullanımında ortamın ideal koşulları yakalayabilmesi için önemli detaylar vardır ve sauna imalatı esnasında bu ayrıntılara dikkat edilmesi gerekir. İdeal bir saunanın taşıması gereken özelliklerin başında kullanışlı, güvenilir, temiz ve uzun ömürlü olması gelmektedir.

Sauna Yapımı Hakkında
Sauna Yapımı Hakkında

Günümüzde insan sağlığını kötü yönde etkileyen parametrelerden biri de strestir. Ve stresi hayatımızdan uzak tutmak çok kolay olmayabilir. Stresi uzaklaştırmak için tercih edilen birçok yöntem varken sağlığınızı farklı şekillerde olumlu etkileyecek rahatlatıcı mekânlardan yardım almaya ne dersiniz? Stresten uzak kalmak için en keyifli yollardan biri olarak kabul gören…

Ozon Sauna
Ozon Sauna

Sağlıklı bir hayat için en sık tercih edilen yöntemlerden biri olan ozon sauna birçok derde derman olmasıyla ünlüdür. İşlemin prensibinden bahsedersek ozon sauna, sıcak buhar içeren bir kabin içerisinde deri aracılığı ile vücuda oksijen verilmesidir.

Sauna Yapımı
Sauna Yapımı

Saunanın insan sağlığına olumlu yönde birçok etkisi vardır. Saunanın romatizmadan, uyku bozukluğuna, gerginlikten depresif sıkıntılara kadar, birçok konuda sağlığımız ile ilgili problemlere karşı iyileştirici ve tedaviye yardımcı olacak şekilde etki gösterdiği bugün birçok sağlık uzmanı tarafından kabul görmektedir.

Tuz Odası Yapımı
Tuz Odası Yapımı

Tuz odalarında belli bir süre kalma ilkesine dayanan tuz terapi, günümüzde yaygınlaşmış ve daha da yaygınlaşması beklenen bir tedavi türüdür. Tuz odası yapımı; yeri belirleme, tasarımı seçme, projenin tasarımı, hazırlık çalışması, tuz odası inşası gibi aşamalardan oluşur. Yeri belirleme ve tasarım aşamaları havalandırma ve klima sistemleri dikkate alınarak yapılır.…

Wellness ve Spa Terapi
Wellness ve Spa Terapi

Günlük hayatın koşturmacası içinde kendimize ayırabildiğimiz vakitler çok kıymetlidir. Bazen bu koşturmacadan uzaklaşmak ve sadece rahatlamak isteriz. İşte sizi hayatın stresinden uzaklaştırarak eşsiz bir rahatlama sağlayacak seçeneklerden biri de wellness ve spa terapi yöntemleridir.

Isıtılmış Yatak
Isıtılmış Yatak

Spa merkezlerinin vazgeçilmez dinlenme noktası ısıtılmış yatak modelleri, sıcak ya da soğuk terapiler sonrasında rahatlamak için birebirdir. Isıtılmış yatak gövdesi, yatılacak kısım ve yatak tabanı olmak üzere iki ana kısımdan oluşur. Sıcak taş yatak olarak da adlandırılan yataklar, vücudun dinlenmesine ve rahatlamasına yardımcı olur.

Renk Terapisi İle Rahatlayın
Renk Terapisi İle Rahatlayın

Renk; farklı dalga boylarında ve farklı frekanslarda ışığın yansımasıdır. Doğal yaşam güneş ışığının yaydığı elektromanyetik enerji ile devam ederken, ışık rengin oluşmasını sağlayan elektromanyetik enerji olarak açıklanabilir.

Rasul Banyosu
Rasul Banyosu

Hava, su, ateş ve toprak yaşamın devam etmesi için gereken 4 elementtir. Yıllar önce pek çok terapi için tercih elden toprak günümüzde rasul banyosu ile şifa tekniği olarak kullanılmaktadır. Halk dilince çamur banyosu olarak da adlandırılan rasul banyosu; özellikle antik yunanlılar tarafından sıkça kullanılmaktaydı. Çamur içeriğinde bulunan değerli mineraller vücutta…

Roma Banyosu Yapımı
Roma Banyosu Yapımı

Günümüzde çok sayıda otel ve konaklama merkezinde müşterilere farklı imkanlar sunulmaktadır. Bunlardan bir tanesi de roma banyolarıdır. Klasik kuru roma banyosu, ısıtılmış seramik yataklar ve sıcak oda olmak üzere üç farklı tipte roma banyosu yapılabilmektedir. Roma banyosu yapımı konusunda alanında uzman kişilerden oluşan ekiplerimizin yer aldığı firmamızdan daha detaylı…

Sauna Ağaçları Nelerdir?
Sauna Ağaçları Nelerdir?

Tarihi geçmişte yoğun olarak kullanılan sauna rahatlama mekanı, günümüzde de vazgeçilmez birer mekan olarak bilinmektedir. Elbette insanlar evlerine, iş yerlerine veya çeşitli alanlara firmalar tarafından sauna merkezleri kurdurmaktadır.

Ev Tipi Sauna Özellikleri
Ev Tipi Sauna Özellikleri

İnsanların geçmiş tarihten itibaren kullanarak nesiller boyunca aktardığı sauna kullanımı çeşitli alanlarda sürdürülüyor. Özellikle insanlar sauna alanlarına gitmek yerine yaşam alanlarına ev tipi sauna modellerini yaptırarak daha kaliteli zaman geçirebiliyorlar. Bu tercihlerin ortaya çıkması ile birlikte bu alanda hizmet veren www.pekcan.com.tr sitesinden her türlü teknik…

Saman Terapi Odası
Saman Terapi Odası

Sıcak mekânlar insanları rahatlatarak sağlıklı bir vücut bakımı sağlar. Saman terapi odaları sıcak mekanlar arasında, SPA hizmetleri içinde yer almaktadır. Sıcak mekânlar mevsim şartlarında dolayı genelde kış aylarında tercih edilmektedir. SPA merkezlerinin gelişmesiyle birlikte sıcak mekânlar çeşitlenmiştir ve birbirinden farklı terapilere imkân sağlayan sıcak mekânlar…

Kum Terapisi
Kum Terapisi

Özel tasarlanmış kum terapi odaları, kullanıcısına sanki sessiz bir sahildeymiş hissi yaşatmak için tasarlanmış mekanlardır. Gerçekten çok hoş bir rahatlama duygusu yaşatan kum terapisi ile bir deniz kenarında sıcak kumların üzerinde, güneşleniyormuş gibi hissedersiniz.

Türk Hamamı Faydaları
Türk Hamamı Faydaları

Kültürel olarak dünya çapında tanınan Türk hamamı aktivitesinin insan bünyesi açısından birçok faydası bulunur. Vücutta detoks özelliği ve buhara dayalı astım gibi rahatsızlıkların çözümü için Türk hamamları bir tedavi yöntemi olarak ön plana çıkıyor.