Ev Tipi Sauna Özellikleri
Ev Tipi Sauna Özellikleri

Villa, güzellik merkezleri ve spor merkezleri gibi mekanlarda olan saunalar artık konut tipi evlerde de olabiliyor. Günlük hayatının yorucu ve stresli temposunun yorgunluğunu atmak isteyenler için ev tipi sauna yardıma yetişiyor. Sauna’nın ülkemizde tarihçesi yeni olsa da Finlandiya kökenli olduğu biliniyor.

Sauna Malzemelerinin Kullanımı
Sauna Malzemelerinin Kullanımı

Sauna malzemeleri daha çok ahşaptan imal edilmektedir. Ahşabın yapısı gereği sıcağı daha iyi kullanarak tekrar ortama iletmektedir. Sauna taşları kullanılarak saunanın içerisinin ısınması sağlanır. Taşların kalitesi odadaki ısının seviyesini ve süresini belirlemektedir.

Sauna Sobası Seçimi
Sauna Sobası Seçimi

Düzenli sauna kullanımı ile kişilerin beden ve ruh sağlığı açısından iyileştirici etkileri tıbbi olarak da artık kesinleşmiş bir durumdur. Ancak saunanın faydalarını görebilmemiz için hem saunayı doğru kullanıyor olmak hem de verimli saunanın seansları yaşamak gereklidir.

Sauna İmalatı İzmir
Sauna İmalatı İzmir

Gün boyu yorgun düşen vücudu dinlendirmek ve kendinizi daha rahatlamış olarak hissetmenizi sağlamak amacıyla Pekcan sauna imalatı İzmir konusunda, sauna alanında kaliteli çözümler sunuyor. Daha sağlıklı bir yaşama sauna odası ile merhaba demek mümkün. Sauna odasındaki bakımdan sonra kaslardaki tüm ağrılar ve sızılar azalır.

Buhar Banyosu Faydaları
Buhar Banyosu Faydaları

Kadınlar yaradılışları gereği güzelliklerine oldukça önem vermektedir. Gerek doğal bakımlar gerek makyaj malzemeleri güzelliğe yardımcı olan faktörler arasında yer almaktadır. En başta kadınlar olmak üzere yakışıklılığına önem veren erkeklerin de tercihi buhar banyosu olmaktadır.

Kış Geldi Şimdi Pekcan ile Sauna (Spa) Zamanı
Kış Geldi Şimdi Pekcan ile Sauna (Spa) Zamanı

PEKCAN HAVUZ standartların dışına çıkarak, her tercihe uygun tasarladığı farklı sauna, buhar banyosu ve Türk hamamı projeleri ile soğuk kış aylarında sıcak mekanlar sunuyor.

SPA Sauna Kurulum ve Kullanımında Dikkat Edilecek Noktalar
SPA Sauna Kurulum ve Kullanımında Dikkat Edilecek Noktalar

Bir SPA ve sauna kullanmadan önce ısıtıcı kurulum talimatlarını, özellikle güvenlik içeriklerini dikkatlice okuyun. Belirtilen güvenlik malzemelerinin içinde yanıcı madde bulunamaz. Güvenlik içeriklerine uyulmaması yangın tehlikesine neden olur. Odun ısıtmalı sobanın güvenlik mesafeleri koruyucu bir kılıfla azaltılabilir.

Bahçeniz İçin Dekor Figürler
Bahçeniz İçin Dekor Figürler

Her insanın hayalidir bahçeli bir evde yaşamak, doğa ile iç içe olmak. Betonlaşan kentlerin ortasında bahçesi olan bir eve sahip olmak doğaya olan özlem duygumuzu dindirmeye yardımcı olur. Bahçeler her mevsim kullanılan alanlardır. Baharda çiçek kokuları eşliğinde içilen çaylar insana huzur verir.

Bahçe Dekorasyon Fikirleri
Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Güzel bir bahçe nasıl olmalı diye sorduğumuzda aklımıza ilk olarak; göz alıcı peyzaj mimarisi yapılmış, iyi bir bütçe ayrılmış, son moda bahçe aksesuarları ile donatılmış bahçe dekorasyon fikirleri gelir. Dergi sayfalarında rastlanılan kusursuz görünüme sahip bahçe dekorasyon fikirlerine kim hayır diyebilir? Tüm hayatınızı geçireceğiniz ve size ait olan evinizin…

Naturel Süs Göletleri
Naturel Süs Göletleri

Peyzajın en önemli parçası olan natural süs göletleri, bir peyzaj mimarının asla vazgeçilmezleri arasında. Peyzajın asıl yapmak istediği doğal görünümü düzenleme çalışmalarında natural süs göletleri projenin vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Yüzme ve spor amaçlı inşa edilmeyen, sadece estetiği öne çıkarmaya yarayan ve içerisinde habitat barındıran natural…

Doğal Süs Göletleri
Doğal Süs Göletleri

Su, insanın hayatında ve vücut fonksiyonlarının yerine getirilmesinde doğanın insana sunduğu en büyük nimetlerden biridir. İnsanlar suyun rahatlatıcı ve vücudun elektriğini uzaklaştırıcı etkisinden her zaman faydalanmaktadırlar. Gerek görsel gerekse işitsel olarak su insanlara iyi gelir. Geçmiş dönemlerde özellikle psikolojik rahatsızlığı olan hastaların, sağlık komplekslerinde…

Bahçelere Hayat Katan Süs Havuzları
Bahçelere Hayat Katan Süs Havuzları

Yükselen binaların arasında kendinize nefes alacak ortamlar bulmak artık çok zor. Bahçeli bir eviniz var ise, size iyi gelecek hayatınıza bir parça mutluluk katacak ortamları yakalamışsanız çok şanslısınız demektir. Peki, bu ortamı biraz da renkli ve göz alıcı kılmak istemez misiniz? Biraz su sesi, biraz mavilik ne kadar da iyi gelir. Size bu olanakları rahatça sağlayacak…