Doğal Taş ve Kristaller Hakkında Her Şey
Doğal Taş ve Kristaller Hakkında Her Şey

Spa&wellness merkezlerinde sıklıkla karşılaştığınız doğal taşların sağlığınız üzerinde nasıl bir etkileri olduğunuzu biliyor musunuz? Son yıllarda hayatımıza aksesuar, dekorasyon eşyası olarak giren doğal taşlar nelerdir? Ne işe yarar ve nerelerde kullanılır? Söylenildiği gibi gerçekten şifalı veya beden ile etkileşimleri var mı?

Zayıflama İçin Sauna Keyfi
Zayıflama İçin Sauna Keyfi

Saunaya gitmekten hoşlanıyorsanız, saunanın genel sağlık yararlarına ek olarak, kilo verme avantajlarından da yararlanabilirsiniz. Tek başına sauna kullanmak büyük kilo kayıpları sağlamaz. Ancak sağlıklı bir yaşam tarzının bir parçası olarak diyet ve egzersizin etkilerini artırabilir. Bu makalede, saunayı kilo vermek için kullanmanın beş yolunu keşfedeceğiz.

Spa Terimi Ne Anlama Geliyor?
Spa Terimi Ne Anlama Geliyor?

Avrupa'daki Spa terimi, Belçika'daki sağlık tesisi Spa'dan türetilmiştir. Mineral kaynakları ile göz alıcı küçük kasaba Romalılar tarafından 7. yüzyılın başlarında biliniyordu, ancak Avrupa'daki Spa ve su tedavileri 18. ve 19. yüzyıllarda kendilerine bir isim yaptı. İngilizce’de spa terimi genel olarak kaplıcalar için 20. yüzyılın ortalarından beri kullanılmaktadır.…

Sauna
Sauna

Sauna, fiziksel ve zihinsel rahatlama konusunda etkili olan sıcak mekanlar arasında en popüler olanıdır. Sauna ilk olarak şimdiki Finlandiya olan bölgede binlerce yıl önce kullanılmaya başlanmıştır. Finli göçmenler ve Finli sporcular aracılığıyla, sauna zamanla tüm dünyaya yayılarak çok sevilen bir sağlık ve sosyal aktivite haline gelmiştir. Terleme banyosu olarak da adlandırılan…

Sauna Ekipmanları
Sauna Ekipmanları

Sauna diğer adıyla terleme banyosu olarak anılırken stresli hayatımızdan uzaklaşmak için bize verilen bir fırsattır. Tüm kaslarımızı rahatlatan zihnimizi boşaltan bu terleme odası farklı sauna ekipmanları ile size çok daha konforlu bir ortam sağlayacaktır. Size sauna keyfinizde eşlik edecek başlıca sauna ekipmanları şöyle sıralanabilir.

İzmir Sauna
İzmir Sauna

Sauna koşuşturmalı hayatımızda biraz rahat nefes alabilmemiz için imkânlar sağlayan bir rahatlama odasıdır. Terleme banyosu olarak isimlendirilen ve terleyerek vücudumuzdan toksinlerle beraber streste attığımız sauna Pekcan Havuz’la hayal olmaktan çıkıyor.

Spa
Spa

Gündelik yaşamın koşuşturmasında kendinize biraz zaman ayırmak ya da vücudunuza bakım yaparak kendinizi ödüllendirmek istediğinizde en güzel tercihiniz spa olacaktır. Spa kelimesi Latincede su ile gelen sağlık anlamına gelen “Salus Per Aquam” kelimelerinin baş harflerini temsil etmektedir. Şifalı sular, aromalı yağlar ile uygulanan SPA suyun verdiği sağlığı ve zindeliği…

Sauna İmalatı
Sauna İmalatı

Sauna kullanımında ortamın ideal koşulları yakalayabilmesi için önemli detaylar vardır ve sauna imalatı esnasında bu ayrıntılara dikkat edilmesi gerekir. İdeal bir saunanın taşıması gereken özelliklerin başında kullanışlı, güvenilir, temiz ve uzun ömürlü olması gelmektedir.

Sauna Yapımı Hakkında
Sauna Yapımı Hakkında

Günümüzde insan sağlığını kötü yönde etkileyen parametrelerden biri de strestir. Ve stresi hayatımızdan uzak tutmak çok kolay olmayabilir. Stresi uzaklaştırmak için tercih edilen birçok yöntem varken sağlığınızı farklı şekillerde olumlu etkileyecek rahatlatıcı mekânlardan yardım almaya ne dersiniz? Stresten uzak kalmak için en keyifli yollardan biri olarak kabul gören…

Ozon Sauna
Ozon Sauna

Sağlıklı bir hayat için en sık tercih edilen yöntemlerden biri olan ozon sauna birçok derde derman olmasıyla ünlüdür. İşlemin prensibinden bahsedersek ozon sauna, sıcak buhar içeren bir kabin içerisinde deri aracılığı ile vücuda oksijen verilmesidir.

Sauna Yapımı
Sauna Yapımı

Saunanın insan sağlığına olumlu yönde birçok etkisi vardır. Saunanın romatizmadan, uyku bozukluğuna, gerginlikten depresif sıkıntılara kadar, birçok konuda sağlığımız ile ilgili problemlere karşı iyileştirici ve tedaviye yardımcı olacak şekilde etki gösterdiği bugün birçok sağlık uzmanı tarafından kabul görmektedir.

Tuz Odası Yapımı
Tuz Odası Yapımı

Tuz odalarında belli bir süre kalma ilkesine dayanan tuz terapi, günümüzde yaygınlaşmış ve daha da yaygınlaşması beklenen bir tedavi türüdür. Tuz odası yapımı; yeri belirleme, tasarımı seçme, projenin tasarımı, hazırlık çalışması, tuz odası inşası gibi aşamalardan oluşur. Yeri belirleme ve tasarım aşamaları havalandırma ve klima sistemleri dikkate alınarak yapılır.…

Wellness ve Spa Terapi
Wellness ve Spa Terapi

Günlük hayatın koşturmacası içinde kendimize ayırabildiğimiz vakitler çok kıymetlidir. Bazen bu koşturmacadan uzaklaşmak ve sadece rahatlamak isteriz. İşte sizi hayatın stresinden uzaklaştırarak eşsiz bir rahatlama sağlayacak seçeneklerden biri de wellness ve spa terapi yöntemleridir.

Isıtılmış Yatak
Isıtılmış Yatak

Spa merkezlerinin vazgeçilmez dinlenme noktası ısıtılmış yatak modelleri, sıcak ya da soğuk terapiler sonrasında rahatlamak için birebirdir. Isıtılmış yatak gövdesi, yatılacak kısım ve yatak tabanı olmak üzere iki ana kısımdan oluşur. Sıcak taş yatak olarak da adlandırılan yataklar, vücudun dinlenmesine ve rahatlamasına yardımcı olur.

Renk Terapisi İle Rahatlayın
Renk Terapisi İle Rahatlayın

Renk; farklı dalga boylarında ve farklı frekanslarda ışığın yansımasıdır. Doğal yaşam güneş ışığının yaydığı elektromanyetik enerji ile devam ederken, ışık rengin oluşmasını sağlayan elektromanyetik enerji olarak açıklanabilir.