Sauna Ağaçları Nelerdir?
Sauna Ağaçları Nelerdir?

Tarihi geçmişte yoğun olarak kullanılan sauna rahatlama mekanı, günümüzde de vazgeçilmez birer mekan olarak bilinmektedir. Elbette insanlar evlerine, iş yerlerine veya çeşitli alanlara firmalar tarafından sauna merkezleri kurdurmaktadır.

Ev Tipi Sauna Özellikleri
Ev Tipi Sauna Özellikleri

İnsanların geçmiş tarihten itibaren kullanarak nesiller boyunca aktardığı sauna kullanımı çeşitli alanlarda sürdürülüyor. Özellikle insanlar sauna alanlarına gitmek yerine yaşam alanlarına ev tipi sauna modellerini yaptırarak daha kaliteli zaman geçirebiliyorlar. Bu tercihlerin ortaya çıkması ile birlikte bu alanda hizmet veren www.pekcan.com.tr sitesinden her türlü teknik…

Saman Terapi Odası
Saman Terapi Odası

Sıcak mekânlar insanları rahatlatarak sağlıklı bir vücut bakımı sağlar. Saman terapi odaları sıcak mekanlar arasında, SPA hizmetleri içinde yer almaktadır. Sıcak mekânlar mevsim şartlarında dolayı genelde kış aylarında tercih edilmektedir. SPA merkezlerinin gelişmesiyle birlikte sıcak mekânlar çeşitlenmiştir ve birbirinden farklı terapilere imkân sağlayan sıcak mekânlar…

Kum Terapisi
Kum Terapisi

Özel tasarlanmış kum terapi odaları, kullanıcısına sanki sessiz bir sahildeymiş hissi yaşatmak için tasarlanmış mekanlardır. Gerçekten çok hoş bir rahatlama duygusu yaşatan kum terapisi ile bir deniz kenarında sıcak kumların üzerinde, güneşleniyormuş gibi hissedersiniz.

Türk Hamamı Faydaları
Türk Hamamı Faydaları

Kültürel olarak dünya çapında tanınan Türk hamamı aktivitesinin insan bünyesi açısından birçok faydası bulunur. Vücutta detoks özelliği ve buhara dayalı astım gibi rahatsızlıkların çözümü için Türk hamamları bir tedavi yöntemi olarak ön plana çıkıyor.

Ev Tipi Sauna Özellikleri
Ev Tipi Sauna Özellikleri

Villa, güzellik merkezleri ve spor merkezleri gibi mekanlarda olan saunalar artık konut tipi evlerde de olabiliyor. Günlük hayatının yorucu ve stresli temposunun yorgunluğunu atmak isteyenler için ev tipi sauna yardıma yetişiyor. Sauna’nın ülkemizde tarihçesi yeni olsa da Finlandiya kökenli olduğu biliniyor.

Sauna Malzemelerinin Kullanımı
Sauna Malzemelerinin Kullanımı

Sauna malzemeleri daha çok ahşaptan imal edilmektedir. Ahşabın yapısı gereği sıcağı daha iyi kullanarak tekrar ortama iletmektedir. Sauna taşları kullanılarak saunanın içerisinin ısınması sağlanır. Taşların kalitesi odadaki ısının seviyesini ve süresini belirlemektedir.

Sauna Sobası Seçimi
Sauna Sobası Seçimi

Düzenli sauna kullanımı ile kişilerin beden ve ruh sağlığı açısından iyileştirici etkileri tıbbi olarak da artık kesinleşmiş bir durumdur. Ancak saunanın faydalarını görebilmemiz için hem saunayı doğru kullanıyor olmak hem de verimli saunanın seansları yaşamak gereklidir.

Sauna İmalatı İzmir
Sauna İmalatı İzmir

Gün boyu yorgun düşen vücudu dinlendirmek ve kendinizi daha rahatlamış olarak hissetmenizi sağlamak amacıyla Pekcan sauna imalatı İzmir konusunda, sauna alanında kaliteli çözümler sunuyor. Daha sağlıklı bir yaşama sauna odası ile merhaba demek mümkün. Sauna odasındaki bakımdan sonra kaslardaki tüm ağrılar ve sızılar azalır.

Buhar Banyosu Faydaları
Buhar Banyosu Faydaları

Kadınlar yaradılışları gereği güzelliklerine oldukça önem vermektedir. Gerek doğal bakımlar gerek makyaj malzemeleri güzelliğe yardımcı olan faktörler arasında yer almaktadır. En başta kadınlar olmak üzere yakışıklılığına önem veren erkeklerin de tercihi buhar banyosu olmaktadır.

Kış Geldi Şimdi Pekcan ile Sauna (Spa) Zamanı
Kış Geldi Şimdi Pekcan ile Sauna (Spa) Zamanı

PEKCAN HAVUZ standartların dışına çıkarak, her tercihe uygun tasarladığı farklı sauna, buhar banyosu ve Türk hamamı projeleri ile soğuk kış aylarında sıcak mekanlar sunuyor.

SPA Sauna Kurulum ve Kullanımında Dikkat Edilecek Noktalar
SPA Sauna Kurulum ve Kullanımında Dikkat Edilecek Noktalar

Bir SPA ve sauna kullanmadan önce ısıtıcı kurulum talimatlarını, özellikle güvenlik içeriklerini dikkatlice okuyun. Belirtilen güvenlik malzemelerinin içinde yanıcı madde bulunamaz. Güvenlik içeriklerine uyulmaması yangın tehlikesine neden olur. Odun ısıtmalı sobanın güvenlik mesafeleri koruyucu bir kılıfla azaltılabilir.